Koktajl z pokrzywy ma ma moc

Udostępnij na:
Koktajl z pokrzywy ma ma moc

Koktajl z pokrzywą to najprostszy z możliwych sposobów na wykorzystanie młodych listków tego super ziółka vel chwastu. Rośnie dosłownie wszędzie, jest za darmo, a właściwości odżywczych i zdrowotnych ma bez liku, wyliczanka byłaby naprawdę przydługa. Wystarczy powiedzieć, że to królowa wszystkich ziół. Czy wiesz, że pokrzywa jest kilkanaście razy zdrowsza niż wszystkie zielone cudowności z warzywniaka?

Maj to najlepszy czas, by sięgnąć po pokrzywę, bo młode listki są najsmaczniejsze i mają najwięcej wartości zdrowotnych.

Liście zbieramy z 3 pierwszych pięter rośliny, starsze nie nadają się do spożycia. Najważniejsze jest aby roślina nie kwitła. Możesz zebrać je na zapas, bo zawinięte w wilgotny papierowy ręcznik i zapakowane w foliowym woreczku przetrwają w lodówce kilka dni.
Zastanawiasz się jak smakuje pokrzywa? Jest dość neutralna w smaku, także jeśli zmiksujesz ją z owocami nawet nie poczujesz jej smaku. Koktajl jest pyszny i przyniesie wiele dobrego.
Jeśli dodasz za dużo zielonych listków smakuje niezbyt ciekawie, bardzo trawiaście.
Przy zbieraniu pokrzywy nie zapomnij o rękawicach ochronnych. W koktajlu, po dokładnym zmiksowaniu „parzydełka” gdzieś giną i nie ma potrzeby sparzania zielska.

Jestem pewna, że koktajl Ci posmakuje! Wykorzystaj cudowną moc natury i miksuj na zdrowie!

Link do przepisu: https://www.gotujzdrowokolorowo.pl/2019/05/koktajl-z-pokrzywa-ma-moc.html

Zostaw Odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.